چاپ کردن این صفحه
چهارشنبه, 02 مرداد 1398 ساعت 10:47

گره مشکلات کشور با قرار گرفتن روی میز دانشگاه باز می‌شود

نوشته شده توسط
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

معاون پژوهشی و فناوری دانشگاه تربیت مدرس گفت: نهادها، سازمان‌ها و صنایعی کشور که دچار رکود اقتصادی و کاهش تولید شده‌اند، مسائل مختلف خود را روی میز دانشگاه بگذارند تا قشر دانشگاهی حل مسأله کند.

یعقوب فتح الهی معاون پژوهشی و فناوری دانشگاه تربیت مدرس با اشاره به ظرفیت دانشگاه‌ها در ارائه راهکار های مختلف برای جهش اقتصادی صنایع گفت: یکی از مشکلاتی که امروز صنایع مختلف کشور با آن دست و پنجه نرم می‌کنند، کاهش تولید و رکود سرمایه گذاری سود آور است که باید در این رابطه صاحبان مشاغل و صنایع به دانشگاه‌ها اعتماد کنند و از آنها کمک بگیرند.

وی افزود: متاسفانه خیلی از صنایع ما نمی‌دانند از چه ناحیه‌ای دچار ضعف و کاهش تولید شده‌اند که دانشگاه می‌تواند با بررسی وضعیت عملکرد آنها به رفع موانع اقتصادی‌شان بپردازد و با ارائه راهکار روند رو به رشدی را ترسیم کنند.

فتح الهی تصریح کرد: اعتقاد داریم وقتی به خلاقیت و ظرفیت جوانان در قالب بسیج جهادی اعتماد شده است نتایج آن قابل دفاع است امروز نیز باید به قشر دانشگاهی برای خارج شدن از رکود اقتصادی و رونق تولید تکیه زد.

وی گفت: امسال افزایش رونق تولید تنها با دستان نخبگان، اساتید و اعضای هیئت علمی دانشگاه ها و به خصوص جوانان محقق خواهد شد.

خواندن 87 دفعه